B27R090 vs B23R090 teras-Orienteeritud räniteras: 0,27 mm vs 0,23 mm paksuse võrdlus trafo südamiku valimisel
Aug 25, 2026
Jäta sõnum
Trafosüdamike jaoks teralise -orienteeritud räniterase määramisel seisavad insenerid ja hankemeeskonnad sageli silmitsi petlikult lihtsa küsimusega: kaks klassi, millel on sama garanteeritud südamikukadu 0,90 W/kg (P1,7/50), kuid erinev paksus - 0.27 mm versus 0,23 mm. Kas õhem mõõtur töötab tegelikult paremini ja kas see on seda kulutasu väärt?
See artikkel pakub kõrvuti tehnilist võrdlust B27R090 ja B23R090 (B27R090 ja B23R090, kahe Baosteel (B-eesliide) -orienteeritud räniterase kvaliteediklassiga, ja selgitab, kuidas 0,04 mm vahe näitab tegelikke-erinevusi tegelikus-tõhususes, tootmismahus ja tootmiskadude käitumises maailmas.


Hinde tähistus dekodeeritud
Mõlemad klassid järgivad Baosteeli teras{0}}orienteeritud räniterase kodeerimise tava:
| Koodi segment | B27R090 | B23R090 | Tähendus |
|---|---|---|---|
| B | B | B | Baosteeli tootja eesliide |
| 27 / 23 | 27 → 0,27 mm | 23 → 0,23 mm | Nimipaksus × 100 |
| R | R | R | Kõrge kuuma-kindel isolatsioonikate, mitte-laserriba |
| 090 | 090 → 0,90 W/kg | 090 → 0,90 W/kg | Maksimaalne südamiku kadu P1,7/50 × 100 |
Kriitiline tähelepanek: mõlemal klassil on sagedusel 1,7 T ja 50 Hz tagatud sama 0,90 W/kg südamiku kadu ning mõlemal on R-liide, mis näitab kõrget -kuumuskindlat- isolatsioonikatet ilma laserkirjeta. Ainus erinevus spetsifikatsioonides on nimipaksus: 0,27 mm vs 0,23 mm.


Pea-to-pea spetsifikatsioonide võrdlus
| Kinnisvara | B27R090 | B23R090 | Erinevus / Märkus |
|---|---|---|---|
| Tootja | Baosteel | Baosteel | Sama veski |
| Materjali tüüp | CRGO, terale{0}}orienteeritud | CRGO, terale{0}}orienteeritud | Sama klass |
| Nominaalne paksus | 0,27 mm | 0,23 mm | 0,04 mm vahe |
| Südamiku kadu P1,7/50 | Vähem kui 0,90 W/kg või sellega võrdne | Vähem kui 0,90 W/kg või sellega võrdne | Sama garanteeritud limiit |
| Südamiku kadu P1,7/60 (tavaline) | ~1,10 W/kg | ~1,05 W/kg | B23R090 veidi madalam 60 Hz juures |
| Magnetiline induktsioon B8 | Suurem või võrdne 1,88 T | Suurem või võrdne 1,88 T | Sama (mõlemad R-tüüp GO) |
| Räni sisaldus | 2.9 – 3.3 % | 2.9 – 3.3 % | Sama koostise vahemik |
| Tihedus | ~ 7,65 g/cm³ | ~ 7,65 g/cm³ | Identne |
| Virnastamistegur | Suurem või võrdne 0,96 | ~ 0.95 – 0.955 | B27R090 veidi kõrgem (paksem=lamedam virn) |
| Katte tüüp | R - kõrge kuuma-kindel, mitte-kirjutatud | R - kõrge kuuma-kindel, mitte-kirjutatud | sama; mõlemad taluvad stressi{0}}leevendust |
| Laserkirjutamine | Ei | Ei | Samuti pole domeen{0}}rafineeritud |
| Serva seisukord | MINA / SE | MINA / SE | Saadaval nii freesserv kui ka piluserv |
| Tarnevorm | Rull, pilumähis, -lõigatud-pikkuseks | Rull, pilumähis, -lõigatud-pikkuseks | Sama |
| Standardid | GB/T 2521; IEC 60404-8-7; ASTM A876 | GB/T 2521; IEC 60404-8-7; ASTM A876 | Sama standardraamistik |
Kas vajate B27R090 või B23R090 hinnapakkumisi kõrvuti?
Saatke GNEE Steelile oma nõutud mark(id), laius, kattekiht, servade seisukord ja aastane maht - saadame kõrvuti---pakkumise koos tarneaja ja freesimissertifikaadi näidistega, tavaliselt 24 tunni jooksul.
Hankige võrdlev hinnapakkumine →
Või saatke oma andmed aadressile sales@gneesteels.com
Sama südamiku kadu, erinev paksus - Mida see tähendab?
See on võrdluse keskne küsimus. Mõlema klassi väärtus on 0,90 W/kg või väiksem, seega on paberil nende garanteeritud rauakadu identne. Kuid selle arvu saavutamise füüsika erineb sõltuvalt gabariidist oluliselt:
Eddy-voolukao kaalud paksusega ruudus
Südamiku kadu teralises -orienteeritud terases =hüstereesi kadu + eddy-praegune kaotus + ebanormaalne kaotus. Pöörisvoolu -komponent on võrdeline paksuse ruuduga (t²). Gabariidi vähendamine 0,27 mm-lt 0,23 mm-le vähendab pööris{5}}praegust pikkust ligikaudu:
(0,23 / 0,27)² ≈ 0,726 → ~27% pöörisvoolu-kadu vähenemine
See tähendab, et B23R090 (0,23 mm) praeguses eelarves on oluliselt rohkem ruumi kui B27R090 (0,27 mm), et saavutada sama 0,90 W/kg. Praktilises mõttes:
- B27R090 peab rohkem toetuma suurepärasele Gossi tekstuurile ja puhtamale terase keemiale, et hoida hüstereesikadu piisavalt madalal, et kompenseerida suuremat pööriskadu 0,27 mm juures - see onnõudlikum metallurgiline spetsifikatsioonsama kaotuseesmärgi jaoks.
- B23R090 saavutab 0,90 W/kg mugavamalt, kuna õhem mõõtur summutab loomulikult pöörisvoolud - tavaliselt näitab 0,23 mm.väiksem tegelik (mõõdetud) kahjumkui selle 0,90 garantii praktikas.
Tegelik mõõdetud kahju vs garanteeritud kahju
Pärisveski testimise sertifikaatides on tegelik mõõdetud südamikukadu tavaliselt alla garanteeritud maksimumi:
| Mõõdik | B27R090 (0,27 mm) | B23R090 (0,23 mm) | Implikatsioon |
|---|---|---|---|
| Garanteeritud P1,7/50 | 0,90 W/kg | 0,90 W/kg | Sama spetsifikatsioon |
| Tüüpiline tegelik P1,7/50 | ~0,85 – 0,88 W/kg | ~0,80 – 0,84 W/kg | B23R090 marginaal on alla garantii |
| Ergastusvõimsus 1,7 T juures | Võrreldav | Veidi madalam | Õhem mõõtur, väiksem anomaalne kadu |
Võtme kaasavõtt
Kuigi mõlemal klassil on sama 0,90 W/kg spetsifikatsioon, annab B23R090 (0,23 mm) tegelikus trafo südamikus tavaliselt 5–10% väiksema tegeliku südamiku kadu kui B27R090 (0,27 mm).
Tõhususe-kriitiliste konstruktsioonide (Tier-1, öko-disainiga ühilduvad trafod) jaoks on see varu oluline. Kulutundlike rakenduste jaoks, kus "koosoleku spetsifikatsioonist" piisab, pakub B27R090 sama garanteeritud jõudlust madalama hinnaga.
Valmistatavuse ja töötlemise võrdlus
Virnastamistegur
Virnastamistegur (täitmistegur) näitab terase mahu ja südamiku kogumahu suhet virnastatud südamikus. Õhem mõõdik tähendab rohkem lamineerimist sama virna kõrguse jaoks ning rohkem kattekihte ja õhuvahesid:
- B27R090 (0,27 mm): virnastamistegur, mis on suurem kui 0.96 - suurem aktiivsest terasest ristlõige- või sellega võrdne, akna südamiku pindala tõhusam kasutamine
- B23R090 (0,23 mm): virnastamistegur ~0.95 - veidi madalam, mis tähendab, et sama magnetilise ristlõike jaoks on vaja veidi suuremat südamikku

Teatud trafo nimiväärtuse korral võib 0,27 mm südamiku südamiku ristlõige olla ~1% väiksem kui 0,23 mm südamikul, mis samuti vähendab veidi vase pikkust mähistes.
Mulgustamine, lõikamine ja lõõmutamine
| Protsessi tegur | B27R090 (0,27 mm) | B23R090 (0,23 mm) |
|---|---|---|
| Raskused lõikamisel / mulgustamisel | Lihtsam - paksem materjal, jäigem | Väljakutsuvam - õhem, lainelisem ja lainelisem |
| Burri moodustumine | Vähem kriitiline | Nõuab rangemat tööriistade kliirensi kontrolli |
| Stressi leevendamine- | Mõlemad taluvad lõõmutamist (R--tüüpi kate on kuumakindel-) | Sama - R-kate, mis on mõeldud lõõmutamiseks |
| Käsitsemine automatiseeritud virnastamisliinidel | Tugevam | Nõuab õrnemat käsitsemist |
| Südamiku mähis (keeratud südamikud) | Hea vormitavus | Veelgi parem - õhem materjal tuuleb tihedamalt |
Katmine ja kirjutamine
Mõlemad klassid kannavad R-sufiksi -kõrge kuuma-kindlat isolatsioonikatet, mis pole -laserkriipsutatud.
See on oluline, sest:
- R-kate talub pinge{0}}leevenduslõõmutamist pärast lõikamist/augustamist ilma lagunemiseta - erinevalt P--tüüpi (laseriga kirjutatud) klassidest, kus lõõmutamine võib hävitada domeeni-täpsustusefekti
- Kui klient soovib hiljem väiksemat kadu, saab domeeni täpsustamiseks - viia kumbagi klassi P-variandile (B27P090 / B23P090), kuid lõõmutamise ühilduvuse hinnaga
- R-liide muudab mõlemad klassid sobivaks samm--südamiku lõikamiseks ja keritud südamiku tootmiseks, kus lõõmutamine on osa protsessist


Kulude ja saadavuse võrdlus
| Kulu / pakkumise tegur | B27R090 (0,27 mm) | B23R090 (0,23 mm) |
|---|---|---|
| Suhteline materjalikulu | Algtase (alumine) | ~8–15% lisatasu |
| Veski saadavus | Laialdaselt toodetud, standardne 0,27 mm gabariit | Toodetud, kuid väiksem maht; 0,23 mm on õhem erimõõtur |
| Juhtimisaeg | Lühem - standardtoodang | Potentsiaalselt pikem - õhem mõõt, väiksemad tootmistsüklid |
| Lõikamise saagikus | Kõrgem - paksem materjal, vähem servalainet | Alumine - õhem materjal, mis on tundlikum lõikamisparameetrite suhtes |
| Pooli kaal (sama OD) | Raskem mähis | Sama tonnaaži jaoks on vaja kergemat mähist veel - pooli |
Rakenduse sobivus: millist klassi valida?
Valige B27R090 (0,27 mm) Kui:
- Kulud on peamine põhjus - vajate 0,90 W/kg garanteeritud jõudlust parima hinnaga
- Standardsed jaotustrafod - poolus-paigaldatud, pad-paigaldatud üksused, mille spetsifikatsioon 0,90 vastab tõhususe nõuetele
- Suuremahuline-tootmine - 0,27 mm gabariidiga on automatiseeritud lõike- ja virnastamisliinide jaoks vastupidavam
- Virnastatud (lamineeritud) südamikud - seda suurem virnastamistegur (suurem või võrdne 0,96) maksimeerib aktiivse terase südamikuaknas
- Protsessis lõõmutatud transformaatorid - R--tüüpi kate talub pinge-leevenduslõõmutamist
Valige B23R090 (0,23 mm) Kui:
- Tegelik kadu on väiksem kui 0,90 spetsifikatsiooni -, õhem mõõtur tagab 5–10% väiksema tegeliku-tuumakao
- Kõrge-tõhususega/öko
- Suured jõutrafod -, kus isegi väike kadude vähenemine toob kaasa märkimisväärse energiasäästu kogu eluea jooksul
- Haavatud (toroid-/ristkülikukujulised) südamikud - õhem materjal keerdub tihedamalt ja sobib paremini
- Madala-müraga trafode - õhem laminaat vähendab magnetostriktsioonimüra
- 60 Hz rakendused - eddy-peenema mõõturi voolueelis on suurem sagedusel 60 Hz kui 50 Hz juures
Otsuse rusikareegel
- Kui teie trafo disain peab praktikas ületama 0,90 W/kg, → valige B23R090.
- Kui teie disain peab parima hinnaga vastama ainult 0,90 W/kg → valige B27R090.
Kas B27R090 ja B23R090 saab üksteist asendada?
Magnetilise spetsifikatsiooni seisukohast jah, - mõlemad klassid vastavad samale P1,7/50 0,90 W/kg piirväärtusele või sellega samale B8 Induktsioonile, mis on suurem või võrdne 1,88 T ja sama R--tüüpi kattega. B27R090 jaoks mõeldud tuum töötab koos B23R090-ga ja vastupidi, eeldusel, et on käsitletud järgmist.
- Virnastamisteguri erinevus - lülitumine 0,27 mm-lt 0,23 mm-le vähendab virnastamistegurit ~0,5–1%; südamiku ristlõiget-või virna pikkust tuleb sama voo tiheduse säilitamiseks reguleerida
- Lamineerimise arv muutub - 0,23 mm südamik vajab sama virna kõrguse jaoks ~17% rohkem lamineerimist, mis pikendab lõikamis- ja virnastamisaega
- Tööriistade vahe - stantsimis-/lõikustööriistad, mis on seatud 0,27 mm jaoks, võivad vajada reguleerimist 0,23 mm võrra, et kontrollida jämedust
- Südamiku kaal - samade südamiku mõõtmetega (OD/ID/kõrgus) on 0,23 mm südamik väiksema virnastusteguri tõttu pisut kergem
Kvalifitseerimise/kinnitamise eesmärgil kuuluvad mõlemad klassid samade GB/T 2521, IEC 60404-8-7 ja ASTM A876 raamistike alla, nii et ühe klassiga kvalifitseeritud konstruktsiooni saab tavaliselt tüübitesti abil ümber kvalifitseerida, tehes minimaalseid dokumentatsioonimuudatusi.
Seotud hinded viitamiseks
| Hinne | Paksus | Tuuma kaotus | Katmine/Protsess | Seos selle võrdlusega |
|---|---|---|---|---|
| B27R085 | 0,27 mm | 0,85 W/kg | R, mitte-kirjutatud | Sama paksus kui B27R090, väiksem kadu (lisatasu) |
| B23R085 | 0,23 mm | 0,85 W/kg | R, mitte-kirjutatud | Sama paksus kui B23R090, väiksem kadu (lisatasu) |
| B27P090 | 0,27 mm | 0,90 W/kg | P, laserkirjutatud | Sama spetsifikatsioon nagu B27R090, kuid domeen-rafineeritud (väiksem tegelik kadu, ei ole anniilimine-ühilduv) |
| B23P090 | 0,23 mm | 0,90 W/kg | P, laserkirjutatud | Sama spetsifikatsioon nagu B23R090, kuid domeen{2}}täpsendatud |
| B30R090 | 0,30 mm | 0,90 W/kg | R, mitte-kirjutatud | Paksem alternatiiv - ökonoomsem, kuid raskemini saavutatav 0,90 0,30 mm juures |
| 27QG090 | 0,27 mm | 0,90 W/kg | QG (HiB) | HiB ekvivalent - kõrgem magnetinduktsioon |
Miks allikas GNEE terasest
GNEE Steel tarnib nii B27R090 kui ka B23R090 (ja kõiki Baosteeli, Wuhani raua ja terase ning Shougangi teralise -terase räniterase marke) veskimise testimise sertifikaatidega, paksuse ja südamiku{5}}kao kontrollimise ning lõikamis-/lõikamis-{-}teenustega.
Meie insenerid saavad teid aidata:
- Enne kinnitamist võrrelge veski sertifikaadi tegelikke väärtusi vahemikus 0,27–0,23 mm
- Rist-viide teie kohaliku standardi ASTM / EN / JIS samaväärsetele hinnetele
- Valige kõige kuluefektiivsem{0}}klass, mis vastab teie trafo efektiivsuse eesmärgile
- Korraldage oma virnastamisnööri jaoks täpse laiusega lõikamine kontrollitud jäseme abil


Järeldus
B27R090 vs B23R090 võrdlus destilleerib kulude - versus -jõudluse kompromiss- samas spetsifikatsiooniklassis 0,90 W/kg:
| Kriteerium | Võitja | Võitja |
|---|---|---|
| Garanteeritud südamiku kadu | Lips | Lips |
| Tegelik mõõdetud südamiku kadu | B23R090 | |
| Materjali maksumus | B27R090 | |
| Virnastamistegur | B27R090 | |
| Tootmise vastupidavus | B27R090 | |
| Haavasüdamiku vormitavus | B23R090 | |
| Madal-müratase | B23R090 | |
| 60 Hz eelis | B23R090 | |
| Kättesaadavus / teostusaeg | B27R090 | |
| Lõõmutamise ühilduvus | Lips | Lips |
Enamiku standardsete jaotustrafoprojektide jaoks pakub B27R090 parimat tasakaalu garanteeritud jõudluse, valmistatavuse ja kulude vahel. Suure -tõhususe, öko-disaini, suure võimsuse või 60 Hz rakenduste jaoks, kus 0,90 W/kg spetsifikatsiooni ületamine praktikas on oluline, õigustab B23R090 oma lisatasu mõõdetavalt väiksema tegeliku tuumakao ja suurepärase kõrgsagedusliku-jõudlusega.
Hankige B27R090 / B23R090 andmelehti ja tasuta hindevaliku konsultatsioon
Laadige alla täielikud tehnilised andmelehed mõlema klassi jaoks koos veskikatsetuste näidissertifikaatidega ja laske meie inseneridel aidata teil valida trafo efektiivsuse eesmärgi - jaoks õige mõõdiku, sealhulgas teie aastamahule kohandatud kulu/jõudluse võrdluse.
Laadige alla andmelehed ja konsulteerige inseneriga →
Usaldusväärne räniterasest tarnimine trafo- ja reaktoritootjatele kogu maailmas.
KKK
Kas B27R090 ja B23R090 on sama klassi ja erineva paksusega?
Neil on sama tootja (Baosteel), sama südamikukao garantii (0,90 W/kg), sama katte tüüp (R=kõrge kuumuse-kindel, mitte-kirjutatud) ja sama magnetilise induktsiooni klass. Ainus erinevus spetsifikatsioonides on nimipaksus: 0,27 mm vs 0,23 mm. Kuid õhem B23R090 saavutab praktikas tavaliselt väiksema tegeliku tuumakao.
Is 0.23mm always better than 0.27mm?
Mitte alati. Kuigi 0,23 mm vähendab pöörisvoolu-kadu, vähendab see ka virnastamistegurit, suurendab lamineerimise arvu, tõstab materjali maksumust ~8–15% ning on tööriistade ja käsitsemise suhtes tundlikum. Kulupõhiste-konstruktsioonide puhul, kus 0,90 W/kg piisab, on 0,27 mm parem valik. Tõhususe{10}}kriitiliste disainilahenduste jaoks, kus soovite ületada spetsifikatsiooni, pakub 0,23 mm tõelist jõudluseeelist.
Mida tähendab järelliide "R" ja kas see on minu rakenduse jaoks oluline?
R=kõrge kuumuse-kindel isolatsioonikate, mitte-laserriba. See tähendab, et sort talub pinge{4}}leevenduslõõmutamist pärast lõikamist -, mis on kriitiline eelis, kui teie põhitootmisprotsess hõlmab lõõmutamist. Kui te ei lõõmuta ja soovite väiksemat kadu, pakub laserkirjega P-variant (B27P090 / B23P090) täiendavat domeeni{12}}täpsustuskadude vähendamist.
Kas ma saan segada B27R090 ja B23R090 samas trafo südamikus?
Seda ei soovitata. Mõõdikute segamine virnastatud südamikus tekitab ebaühtlaseid astmelisi{1}liideid, ebaühtlast voo jaotust ja erinevat lamineerimist, mis muudab kokkupaneku keerulisemaks. Valige üks mõõtur südamiku kujunduse kohta.
Milline klass on parem 60 Hz trafode jaoks?
B23R090 (0,23 mm) eelis on 60 Hz juures suurem kui 50 Hz juures, kuna pöörisvoolu kadu suureneb sagedusega ja õhema mõõturi pöörisvoolu summutus on kõrgemal sagedusel väärtuslikum. 60 Hz Põhja-Ameerika turgudel eelistatakse üldiselt 0,23 mm klassi.
Kohustustest loobumine: väärtused on tüüpilised klasside klassifikatsioonile ja neid tuleks kontrollida iga mähise veski testimise sertifikaadi alusel. Tegelik mõõdetud südamikukadu võib sõltuvalt soojusarvust ja tootmispartiist erineda.

